art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Meme Estetiği
Meme Büyütme

meme-buyutme.pngHamilelik, emzirme, yaşlılık gibi nedenlerle meme dokusu küçülebilir ya da gelişimsel nedenler ile yeterli büyüklüğe ulaşamayabilir. Bu şikâyetler ile başvuran hastalarda daha dolgun ve estetik görünümlü meme oluşturmak için en sık kullanılan yöntem meme protezleridir.

Yapılacak muayene sonrası hastanın isteği de göz önüne alınarak hangi boyutta protez kullanılacağı ve ne şekilde bir operasyon yapılacağı konuşulur ve fikir birliğine varılır.

 

Ameliyat izleri hekimin kullandığı teknik ve hastanın durumuna göre değişmekle beraber meme altına ya da meme başına gizlenir. Ameliyat izlerinin her iki durumda da zaman içinde daha az belirgin hale gelmesi beklenir.

Silikon meme protezleri, meme guddesinin altına ya da meme altında bulunan göğüs duvarı kasının (pektoralis majör) altında hazırlanan bir boşluğa yerleştirilir.

Genel anestezi altında uygulanan operasyon sonrasında hastalarımız ortalama bir gece hastanede kalır ve yaklaşık 1 hafta sonra günlük hayatına dönebilir. Yaklaşık 1 ay süre ile ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır

Meme protezinin, kansere neden olmadığı birçok yabancı bilimsel araştırmalarla saptanmıştır.

Bu protezler allerjik reaksiyona yol açmazlar, toksik etkileri yoktur. Son derece güvenli kullanım alanları oluşmuştur.

Protez kullanılarak yapılan meme büyütme ameliyatlarının en önemli komplikasyonlarından biri kapsül kontraksiyonudur. Kapsül kontaksiyonu protezin etrafında vücudun oluşturduğu sert dokunun memenin şeklini bozması halidir. Protez boyutlarının uygunluğuna dikkat edilmesi, ameliyat sonrası dönemde hastaya anlatılan şekilde masaj yapılması gibi faktörler bu oluşumu en aza indirgemek için önemlidir.

Ameliyat sonrası dönemde bazı hastalarda hafif derecede meme asimetrisi oluşabilir.
Meme başından yapılan kesi ile protez yerleştirilen hastalarda bazen meme başlarında his kaybı yada azalması olabilir, ancak bu çoğunlukla geri dönüşümlüdür.

Göğüslerde bir şekil bozukluğu ya da herhangi bir komplikasyon gelişmedikçe protezin değiştirilmesine gerek olmayacaktır.

 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.