art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Meme Estetiği
Meme Estetiği

Meme eski çağlardan beri kadınlar için güzelliğin ve doğurganlığın sembolü olmuştur. Kadınların en önemli cinsel ve fonksiyonel organlarındandır. Anne ve çocuğun fiziki bağ kurmasında en önemli organdır. Süt çocuğunun beslenmesi için ise ilk ve temel seçenektir.


Meme, bildiğimiz anlamdaki gelişimine ergenlik çağında başlar. Kişi ölene kadar da değişmeye devam eder.


Memeyi kabaca ikiye ayırabiliriz. Dış kısmını örten sutyen şeklindeki cilt, bunun ortalarında bulunan meme başı ve renkli cilt kompleksi.

İç kısmını da kabaca ikiye ayırabiliriz. Süt vermeyi sağlayarak salgı yapan gland kısmı ve yağdan zengin kısmı yani adipoz. Ayrıca memede birçok damar ve sinir bulunur. Memenin bu yapısı, her mensturel siklus (adet dönemi) içinde, kilo alıp vermeye bağlı olarak, gebelik ve emzirme dönemlerinde, yaşlanınca ise süt bezlerinin azalıp yağ miktarının artmasıyla genel olarak sürekli bir değişim geçirir.

Tüm bu durumlar zaman içerisinde memenin istenen biçim ve boyutta olmasını değişikliğe uğratır.

Gelişen tıp ve teknoloji sayesinde günümüzde meme ile ilgili sorunlar, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme ucu operasyonları, jinekomasti (erkeklerde meme küçültme), meme rekonstrüksiyonu (meme yapılandırması) kolaylıkla çözümlenebilmektedir.

 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.