art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Meme Estetiği
Meme Küçültme

MEME KÜÇÜLTMEAşırı büyük ve sarkık memeler psikolojik sorunlara neden olabileceği gibi deri pişikleri, aktivitelerde kısıtlamalar, spor yapamama, deri enfeksiyonları, sırt ve bel ağrıları gibi omurilik hastalıklarında artma gibi şikayetler ile olduğundan daha şişman görünme ve dolayısıyla daha büyük beden kıyafetler giymek zorunda kalmak gibi daha görsel sorunlar oluşturabilmektedir.

 

Bayanlarda meme büyümesi çoğu kez doğum veya gebeliklerden sonra gerçekleşse de bazı kişilerde çok genç yaşlarda hızlı büyümeler ortaya çıkabilmekte ve genç kızın sosyal yaşantısında sorunlara neden olmaktadır.

Erken yaşta sürekli öne eğilerek göğüslerini gizlemeye çalışan bir genç kızda ileriki dönemlerde bozulmuş bir sırt pozisyonu, kamburlaşma olma olasılığı oldukça yüksektir.

Meme küçültme operasyonlarını yukarıda saydığımız sorunların çözümünü getirmesi açısından düşündüğümüzde estetik amaçla yapılan bir lüks değil, pek çok farklı hastalığa çözüm sağlayacak bir tedavi gibi düşünmek oldukça yerindedir.

Meme küçültme işlemi basitçe fazla deri, yağ ve bez dokularının alınması ve sarkmış olan meme başının tekrar eski konumuna getirilerek dik halinin oluşturulmasıdır.

İşlem kesilerle yapılır ve belli bölgeler de mutlaka izler olur. Ancak estetik cerrahlar bu izlerin mümkün olan en az şekilde belli olmasını sağlayıp hastanın bu durumdan rahatsız olmasını engellemeye çalışırlar.
 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.