art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Meme Estetiği
MEME REKONSTRUKSİYONU( MEME YAPILANDIRILMASI)

meme-diklestirmeMeme kadınlarda yüzyıllardır dişiliğin sembolü olarak kabul edilmiştir. Memenin yeniden yapılması ameliyatı, çoğunlukla meme kanseri nedeniyle daha önce memesi alınmış ya da alınması planlanmış hastalarda uygulanır. Hastalar sıklıkla memesi alınıp, kanser tedavisi tamamlandıktan sonra tekrar bir meme isteği ile başvursa da şartların uygun olduğu durumlarda bu operasyondan tek seans olarak da yapılabilir. Meme kanseri haricinde hastalar travma ya da yanık gibi nedenlerle de meme dokusunu kaybetmiş ya da ciddi bir deformasyon oluşmuş olabilir.

Yapılacak ameliyat tekniğine hastanın ilk operasyonunun ne şekilde olduğu, radyoterapi görüp görmediği, yaşı, diğer vücut bölgelerinin uygunluğuna göre hasta ile detaylı şekilde konuşulup, ortak bir karar verilir.  Eğer yeterli ve sağlıklı deri ve deri altı dokusu varsa,  silikon protez ile yeni meme oluşturulması en akılcı yöntemdir.

Ancak bu her hastada mümkün olmamaktadır. Bazı hastalarda silikon protez kullanımından önce göğüs bölgesine genişletici balon “ekspander” konularak bir cep hazırlanır ve ikinci seansta protez konulur. Bazı doku genişleticiler ise kalıcıdır.

Meme alındıktan sonra, göğüs duvarında kalan dokular protez konulması için uygun değilse karın veya sırt bölgesinden hazırlanan dokular ile meme oluşturulur. Bu ameliyatlar diğer seçeneklere göre ameliyat süresi, hastanede kalma süresi ve iyileşme süresi açısından biraz daha fazla olsa da tekrar bir memeye sahip olabilmek için oldukça başarılı ameliyatlardır.

Memenin tekrar yapılandırılması ameliyatları hemen hemen her zaman birkaç seans gerektiren ameliyatlardır. Meme ucunun tekrar yapılması, oluşan asimetrilerin düzeltilmesi ve diğer nedenlerle genellikle daha kısa süreli operasyonlar gerekir.

 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.