art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Meme Estetiği
Meme Ucu Operasyonları

meme ucuBayanlarda göğüs ucunu ilgilendiren problemlerden bir tanesi göğüs ucunun içeriye doğru çökük olmasıdır. Bu durum kadında hem estetik kaygıya hem de işlevsel ve psikolojik sorunlara neden olur.


Bu sorunlardan en önemlisi anne olmuş bir kadının süt verme sırasında batık göğüs ucu yüzünden bebeğini emzirememesidir.

 

Meme başı batığı (inversiyonu) doğuştan olabileceği gibi, sonradan geçirilen ameliyatlara ve memede meydana gelen enfeksiyonlara bağlı olarak da olabilmektedir. Bunun sonucunda fibröz bantlar meme ucunu geriye doğru çekecek ve çökük meme başı oluşturur.

Meme başı batığı 30-45 dakikalık bir operasyonla areola içinden bir kesi yapılarak meme ucunu çeken bantların serbestleştirilmesi ve göğüs ucunun alt kısmına meme dokusundan flepler getirilerek meme başı altına destek doku oluşturulması şeklinde gerçekleştirilir. Areola dokusu çok iyi iyileştiği için belirgin bir iz kalmaz.

Ancak bu operasyon diğer operasyonları  (küçültme, dikleştirme, büyütme) ile aynı anda yapılmamalıdır.

 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.