art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA
Saç Ekim Yöntemleri

Bir organ nakli olarak adlandırabileceğimiz saç ekiminin günümüzdeki en gelişmiş yöntemleri, Foliküler Ünite Transplantasyonu, kısaca FUT (Follicular Unit Trasplantation) ve Foliküler Ünite Ekstrasyonu, kısaca FUE (Follicular Unit Extraction)’dir.

 

Bu tekniklerle ilgili çalışmaların tarihçesi 1939’larda başlamış günümüzde ise doruk noktasına ulaşmıştır.

 

Her iki ekim yönteminde de ortak olan foliküler ünitelerin yani saç teli köklerini bir arada tutan küçük birimlerin, saçlı bölgeden, iki kulak arkası ve ense üstü kısımlardan alınıp saçsız bölgeye yerleştirilmesi yani ekilmesidir.

 

Saçların özellikle yoğunluk ve kalıcılık gösterdiği ve saç ekiminin uygulanabilmesi için oldukça önem arz eden iki kulak arası ve ense üstü bölgeye donör alan denmektedir. Uygulanmakta olan her iki yöntemde de foliküler birimler bu alandan temin edilmektedir.

 

Bu bölgeden alınan birimler FUT yönteminde donör alandan 10x3 cm’lik bir kesi ya da şerit şeklinde alınırken FUE yönteminde herhangi bir kesi gerçekleştirilmez; foliküler birimler uzman tarafından daha önceden ölçümü yapılmış saç yoğunluğuna bağlı olarak donör alandan özel mikro tekniklerle birimler halinde çıkartılarak saçsız bölgeye yerleştirilir yani ekilirler.

 

Saç ekim uygulamasından başarılı ve doğal bir sonuç alınabilmesi, gerek FUT gerek FUE yönteminin uzmanları tarafından ve uygun koşullarda gerçekleştirilmesine ve tedavi süresince doktorunuzun söylediklerine uyulmasına bağlıdır.

 

İlgili yazılar:
Saç ekimi yöntemleri hangileridir?
Saç ekimi yöntemleri – FUE ve FUT
Saç muayenesi ve analizi nasıl yapılır?
Saç ekimi sonrası bakım ve iyileşme süreçleri
Saç ekimi fiyatları
konsultasyon sizi arayalım ister misiniz
 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.