art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA
Saç Ekimi Sonrası Bakım

Gerek saç ekimi gerçekleştirilmiş gerek gerçekleştirilmemiş olsun, saçlar için en önemli kaynak besinlerdir.


Tüm canlı metabolizmalarda olduğu gibi saç tellerinde de büyüme ve gelişim için kaçınılmaz ön koşul beslenmedir. Saçın beslenmesi, cildin üzerinde görülen kısım olan tellerin, cildin alt kısmında kalan kök yani saç folikülünden sağlanır. Saç folikülleri saç telleri için birer depodur. Bu deponun yoğunluğunu belirleyen öncelikli neden kalıtımsal özelliklerdir. Kalıtımsal özellikler dışında en önemli faktör ise beslenmedir.

Doğru ve iyi bir beslenme hayatın her döneminde sadece saçlarımız için değil tüm metabolizmamızın sağlıklı işleyişi için temel nedendir. Bunun yanı sıra bedeninizin barometresi olarak nitelendirilebilecek saçlarımızda da iyi beslenme kendini hemen gösterecektir.

Bu temel açıklama sonrasında, ekim uygulaması yapılmış saç ve saç derisinin bakımı ve sonrasında yapılacaklarla ilgili doktorunuzun söylediklerini önemle takip etmelisiniz.

Yapılan cerrahi işlemin büyüklüğüne ve karmaşıklığına göre hissettikleriniz değişecek olmakla birlikte, genellikle ağrı hissetmezsiniz. Ağrı oluşumunu engellemek için hastalarımıza ağrı tedavisi protokolü verilmektedir.

Ağır ve stresli durumlardan, spor yapmaktan kaçının.

Ekim tepe bölgesine veya saç ön bölgesine yapılsa bile 4-5 gün gibi bir süre verdiğimiz boyun yastığının kullanılmasını veya 2-3 yastıkla sırtüstü yatmaya dikkat edilmesini öneriyoruz.

Saç ekiminden 48 saat sonra ekim yapılan bölge dahil saçlar yıkanabilir.

Saçın yıkanabilmesi için önce bakım losyonu uygulanması gerekir, ardından saç ekimine özel şampuanla yıkanır.

Özellikle ilk 3 gün ekim yapılan bölgeye darbe gelmemelidir. Daha sonraki dönemlerde de aynı özen gösterilmelidir.

İlk 15 gün dışarı çıkarken güneşten koruyucu şapka kullanılmalıdır. Havuza ve denize başınızı sokmayacak şekilde girebilirsiniz.


İlgili yazılar:
Saç ekimi sonrası bakım ve iyileşme süreci
Fue Yönteminde iyileşme süreci
Saç ekimi yöntemleri – FUE ve FUT
Saç muayenesi ve analizi nasıl yapılır?
Saç ekimi sonrası bakım ve iyileşme süreçleri
Saç ekimi fiyatları

 

konsultasyon sizi arayalım ister misiniz
 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.