art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA
Saç muayenesi ve analizi nasıl yapılır?

Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişinin hekim tarafından yapılan sistemik muayenesidir. Saç ekimi düşünen hastanın ilk önce anamnezi alınır daha önceden geçirdiği hastalıklar diğer sağlık problemleri araştırılır. Kişinin saç kaybı, saç tipi ince kalın gibi saç teli rengi incelenir.

Ekilecek bölge ile alınacak bölgenin durumu değerlendirilip kişinin beklentileri doğrultusunda planlama yapılır.

Saç ekimi konusunu değerlendiriyorsanız, öncelikle saçınızın ve saç derinizin muayenesinin yapılması gerekecektir.

Saç analizi ve genel muayene uzman doktorlar tarafından detaylı bir şekilde yapılmaktadır.

Analiz ve muayene aşamaları şöyle olmaktadır:


- Öncelikle mevcut saçlarınızın özelliklerine ve sıklığına bakılır, daha sonra saç derisi muayenesi yapılır. Saç derisinin gerginliği ekim sırasında kullanılacak önemli bir kriterdir.

- Analiz ve muayene sonuçlarına göre doktorunuz saç ekimine uygun olup olmadığınızı söyler. Sık kullanılan yöntemlerin uygun olmaması halinde, alternatif yöntemler önerilir.

- Saçınızın ve ekilecek alandaki derinin yapısına göre kullanılacak yöntemler ve ekim aşamaları hakkında detaylı bir görüşme yapılır.

- Saç ekiminin hangi bölgeye yapılacağı, ekim alanının büyüklüğü, tedavi süresi ve ekim sonrası bakım hakkında bilgiler verilir.

Saç ekimi işleminin ve sonrasının sağlıklı bir süreç olması için saç analizi ve muayene aşaması çok önemlidir. Saç yapınızın analizi, mevcut saçlı bölgelerin incelenmesi, saçların sıklığı ve sağlığı, ekim aşamaları hakkında bir uzmanla görüşmeniz ve size uygun yöntemleri belirlemeniz tavsiye edilir.


İlgili yazılar:
Saç ekimi yöntemleri – FUE ve FUT
Saç muayenesi ve analizi nasıl yapılır?
Saç ekimi sonrası bakım ve iyileşme süreçleri
Saç ekimi fiyatları

 

konsultasyon sizi arayalım ister misiniz
 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.