art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Saç PRP’si nedir?

 

Saç dökülmesini engellemede en yeni yöntemlerden biri olarak kullanılan saç PRPsi zayıf saç tellerinin güçlenmesini sağlamaktadır. Açılım olarak “Platelet Rich Plazma” kelimelerinden oluşmaktadır. Tıp dünyasında devrim yaratan tedavi yöntemlerinden biri olan PRP ile deri tabakası iyileşmekte, yaralar ve izler yok olmakta, saç dökülmesi azalmakta ve saçlar güçlenmektedir.

PRP’de kullanılan temel yöntem kişinin kendi kanının ayrıştırılması ve saç köklerine yeniden enjekte edilmesidir. Bu şekilde kişinin saç dokusu yenilenmekte ve saçlar dökülme başlamadan önceki yapısına ve görünümüne kavuşmaktadır.

Uygulamanın aşamaları şöyledir:


- Kişinin kanından 10 cc kadar örnek alınır.
- Alınan örnek santrifüruj ile beyaz kan ve kırmızı kan olarak ikiye ayrılır.
- İçinde akyuvar, trombosit ve pıhtılaşma hücreleri ihtiva eden kırmızı kan, tekrar özel bir işleme tabi tutularak, saç derisine enjekte edilecek hale getirilir.
- İşleme hazır olan kan “napaj” denen özel bir yöntemle saç derisine enjekte edilir.

PRP yönteminin amacı saç hücrelerinin yenilenmesini sağlamaktır. Her bir seans yaklaşık 30 dakika sürmekte ve kişinin saç ve dokusuna göre seans sayısı değişebilmektedir. Ayda bir kere ve 3 ay boyunca gerçekleştirilen seanslardan sonra işlemi yılda bir kere tekrarlamak en iyi sonuçların alınması için yeterli olmaktadır.

Dökülmelerin yanı sıra PRP yöntemi saç ekimi operasyonu sonrasında da destek tedavi olarak tavsiye edilmektedir.

PRP sonrası


PRP işlemi sonrası kişide hiç bir şekilde günlük aktivitesini engelleyecek bir durum oluşmamaktadır. İşlem sırasında hafif yanma ve kızarma olsa da, işlem sonrasında saç derisinde iz kalmaz ve herhangi bir ağrı veya sızı oluşmaz. Seans sonrası hastalar normal hayatlarına devam etmektedirler.

 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.