art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA
SIK SORULAN SORULAR


Saç ekimi sonrası iz kalır mı?
İlk 15 günde iyileşme süreci tamamlanır. Ekim yapılan ya da alınan bölgede gözle görülür iz kalmaz.

Saç ekimi yaptırmak için yaş sınır var mı?
Saç dökülmesi 30’lu yaşlara kadar devam etmektedir. Ekim işleminin uygun olduğu yaş genelde 30 yaş ve üzeri yaşlardır.

Saçın alındığı bölgede herhangi bir uygunsuz görünüm ya da kellik olur mu?

İyileşme süreci tamamlanıp, sacınız uzamaya başladıktan sonra eski görünümden farkı olamayacaktır.Saç ekiminden sonra işe ne kadar zaman sonra dönebilirim?
Şapka kullanarak 3 gün sonra işinize dönebilirsiniz.

Saç ekimi sonrası seyahate izin var mı?
Teknik olarak saç ekimi sonrası hava, kara yada deniz yolu ile seyahate engel durum olmamaktadır, ancak tavsiye edilen ilk kontrol yapıldıktan sonra yolculuk yapılmasıdır.

Saç ekimi sonrası ilk kontrol ne zamandır ve sürekli kontroller gerekir mi?

Saç ekimi işleminin 3.günü genellikle ilk kontrol zamanıdır. Sürekli kontrol gerektirir bir işlem değildir. 3. günden sonra kişi şehir dışından geldiyse memleketine dönebilir.

Kadınlar saç ekimi yaptırabilir mi?
Sac ekimi genelde erkek tipi dökülme diye adlandırdığımız androgenik alopesi denilen durumlarda etkin bir tedavi yöntemidir. Kadınlara saç dökülmesi için öncelikle cildiye uzmanının tavsiye ettiği ilaçları kullanması önerilir. Çünkü alınacak sac köklerinin dökülmeme özelliği yoktur ve ekim sonrası nakledilen saçlar dökülebilir . Bu nedenle işlemde basarı oranı düşüktür.

Saç ekimi yapılırken ağrı duyar mıyım?
Sac ekimi yapılırken kişi ağrı duymaz çünkü operasyona girmeden hemen öncesinde sac alınan bölgeye lokal anestezi uygulanarak uyuşturulur ve kişinin işlem boyunca ağrı duyması engellenir.

Saç ekimi sonrasında ağrı duyulur mu?
Ekim işlemi bittikten sonraki zamanlarda ağrı genellikle duyulmaz, ilk gün hafif ağrılı durum ortaya çıkarsa ağız yolu ile verilecek ağrı kesiciler sorunu gidermek için kullanılabilir.
konsultasyon sizi arayalım ister misiniz
 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.