art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Vücut Estetiği
KARIN GERME OPERASYONU

Geçirilmiş hamilelikler, sık kilo alıp verme, yağlı beslenme, alkol kullanımı, geçirilmiş ameliyatlar, bazı ilaçların kullanımı ve genetik nedenlerle oluşan karın duvarında yağlanma ve bel bölgesinde kalınlaşma günümüzde pek çok kadının maalesef ciddi bir sorunu haline gelmiştir. Tabi ki bu dertten muzdarip erkek hastalarımız da mevcuttur. Bu durumun insanın sosyal, cinsel ve fiziksel koordinasyonlarını olumsuz olarak etkilemektedir.

Karın germe düz ve sıkı bir karına sahip olmak için uygulanır. Bu prosedürde karın bölgesindeki özellikle göbek deliğinin alt kısmında kalan gevşek ve çoğu zaman çatlak ve buruşuk olan doku alınır. Karın duvarı kaslarının gevşekliğinden kaynaklanan karın şişkinliği karın duvarı kasları gerginleştirilerek çözülür ve bel bölgesinde hafif bir incelme sağlanır.

Karın cildinde sarkıklık olmadan yalnızca yağlanma şikâyeti ile başvuran genç hastalarda ise çoğunlukla karın germe operasyonuna gerek kalmadan liposuction ile sorun çözülür.

Karın germe operasyonu geçiren hastalar istedikleri durumda daha geç dönemde hamile kalabilirler. Hamilelik sonrası bu operasyonu yaptırmayı isteyen hastalara ise en az bir yıl süre ile beklemeleri önerilir.

Diğer hastalar ise ameliyat sonrası 2-4 hafta içinde sosyal hayatlarına geri dönebilir. Ancak ortalama 3 ay süre ile ağır işlerden kaçınmalıdır.

Çoğu ameliyatta olduğu gibi karın germe ameliyatında da sigara yara iyileşmesi döneminde olumsuz etkilere neden olmaktadır. Sigara kullanan hastaların bu ameliyatı yaptırmaya karar vermesi durumunda ameliyat öncesi ve sonrası en az birer aylık dönemlerde bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri gerekmektedir.

 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.