art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Vücut Estetiği
Liposuction

Liposuction vücut oranlarınızı iyileştirmeye, istenmeyen bölgelerdeki yağ fazlalıklarınızı azaltmaya yönelik yapılan yağ emme operasyonudur. Kişide oluşan deformitenin liposuction ile düzeltilebileceği düşünülen her kişiye bu prosedür uygulanabilir. Tabi ki her operasyonda olduğu gibi hastanın yaşı, deri elastikiyeti, eşlik eden hastalıkları bu operasyon için de oldukça önemlidir. Ayrıca hasta beklentileri açıkça konuşulmalı ve bu operasyonun neticeleri hakkında detaylı bilgi verilmelidir.

Liposuction vücuttaki lokalize yağ dokularının kanüller vasıtası ile deride açılan yaklaşık 3-5 mm.’lik kesiler ile girilerek basınçla emilerek dışarıya alınma işlemidir. Açılan delikler genellikle gizlenebilen bölgelerde yapılır ve çoğunlukla birkaç ay içerisinde daha az görünür hale gelir. Hasta operasyondan sonra tekrar kilo alsa bile vücut genel olarak genişleyebilir ancak önceki çıkıntılar tekrar oluşmaz. Derinin ince ve elastikiyetin az olduğu hastalarda yüzey düzensizlikleri oluşabilse de günümüzde kullanılan yeni yöntemlerle bu ihtimal oldukça azalmıştır. Deride aşırı gevşeklik olan hastalarda liposuction tek başına yetersiz kalabilir ve yardımcı prosedürler gerekebilir.

Liposuction bir selülit giderici yöntem değildir ancak liposuction sonrası selülitlerin de azalmaya meyil ettiği saptanmıştır. Liposuction yapılacak bölgenin genişliğine bağlı olarak genel anestezi ya da sedasyon altında yapılır.

Hasta yapılan işlemin genişliğine göre değişmekle beraber aynı gün evine gidebilir. Ameliyat sonrası ortalama 1 ay süre ile özel korse giymesi gerekmektedir. Oluşan morluklar ortalama 3-6 hafta içinde yok olur. Ameliyat sonrası ilk dönemde hasta ölçülerinde çok fazla azalma hissetmeyebilir, ancak bu ödemlerin geçmesi sonrası yaklaşık 3 ay içinde vücut şeklini alır.  Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da oluşabilecek komplikasyonlar hastanın yakın takibi, kaybedilen sıvıların yerine konması ile günümüzde oldukça az görülür.

 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.